Історія IPSEN

Історія IPSEN

Історія IPSEN

1.jpg

IPSEN у світі Історія розвитку компанії розпочалась у 1929 році, коли доктор Анрі Бофур (Henri Beaufour) заснував Лабораторії Бофур (Laboratoires Beaufour) в місті Дрьо (Dreux), Франція, що спеціалізувались на виробництві препарату Ромарин ® (Romarène ®) - ліків природного походження, що виготовлялися з розмарину і використовувалися в лікуванні розладів травлення.

2.jpg

Власну фабрику та аналітичну лабораторію компанія започаткувала у 1950 році. У 1954 році компанія випустила Citrate de Betaïne ® - препарат, що використовувався при симптоматичному лікуванні диспепсії. У 1969 році відбулося відкриття Інституту АнріБофур (Institute Henri Beaufour), дослідницького центру у Франції.

У період 70-х років компанія Ipsen розширила свою діяльність випустивши ліки природного походження, які досі є вагомими в портфелі компанії: Гінкор®, Танакан®, Смекта®. Протягом 70-х років двадцятого століття Ipsen приділяє особливу увагу препаратам пептидної інженерії, що мають очевидну стратегічну перевагу. Для успішної реалізації цієї діяльності компанія встановлює тісні взаємини з університетами США і засновує центр дослідження пептидів неподалік від Бостонського університету.

3.jpg

Одним з найбільших відкриттів для компанії був вихід у 1975 році нового продукту Танакан® (Tanakan®), який увійшов у топ 5 французьких фармацевтичних препаратів з 1979 по 1993 роки і навіть залишався номером один з 1981 по 1985 роки. У складі продукту є вийнятковий компонент - EGb 761 (Extract Ginkgo biloba 761). Первісна ідея була назвати препарат «Japanine», який одразу натякав на країну-походження екстракту Ginkgo. Але ця назва була відхилена у зв’язку з економічною кризою в Японії, тому що вона могла дати погану репутацію для препарата. Шукаючи нову назву, Джеральд Бофур читав Le Monde і побачив ім’я японського прем’єр-міністра 1972-74-х рр - Kakuei Tanaka. Він був вражений елегантністю імені. Так зародилась назва «Танакан®» (Tanakan®).

4.jpg

Протягом 80-х років двадцятого століття встановлюється співробітництво з компанією- виробником Дебіофарм (Debiopharm). В результаті цієї співпраці в 1986 році на фармацевтичному ринку був представлений новий препарат Диферелін® (Diphereline®), завдяки якому компанія вийшла на міжнародний ринок. В середині 80-х років, була заснована La Fondation Ipsen – структура, спрямована на науковий обмін між провідними вченими світу. Компанія впевнена, що ця організація значно допомогла і продовжить сприяти зміцненню взаємин групи компаній Ipsen з видатними науковими спеціалістами.

La Fondation Ipsen спільно з міжнародними науковими та дослідницькими інститутами організовує міжнародні зустрічі, які збирають разом провідних експертів з:

  • 1. Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) - з 1989 року було проведено кілька наукових симпозіумів, присвячених генетиці.
  • 2. Національної геронтологічної Організації - конференції з деменції та когнітивних порушень.

В кінці 80-х – на початку 90-х років, компанія продовжила міжнародний розвиток шляхом відкриття за межами Франції дочірніх компаній і офісів, а також поглинання інших компаній. За межами Європи Ipsen відкриває представництво в південно-східній Азії - регіональний офіс в Куала-Лумпур (Малайзія) (в 1987 році).

5.jpg 6.jpg 7.jpg

Для зміцнення своєї присутності в Британії, Північній Європі і США, а також з метою розширення портфелю біологічних препаратів, Ipsen купує англійську компанію Speywood (у той час відому як Porton International) (в 1994 році), яка виробляла препарат Диспорт® (Dysport®). У березні 1995 року компанія Ipsen випускає на ринок у Франції препарат Соматулін®, а в лютому 1996 року- Форлакс®.

Перший випуск препарата «Dysport®» відбувся в Англії у 1991 році. І вже наприкінці 2001 року препарат був доступний у 75 країнах, включаючи Сполучені Штати, де препарат був схвалений у 2009 році.

8.jpg

У 1992 році компанія вийшла на ринок Китаю, де в 1997 році була створена дочірня компанія, а в 2000 році відкрито локальне виробництво препарату Смекта® для китайського ринку.

У грудні 2001 року і в січні 2002 компанія вивела Соматулін® Аутожель® на ринок Англії та Франції. Згодом цей продукт також вийшов на ринки інших країн.

У 2004 році компанія представила на ринок 12-ти європейських країн гормон росту Нутропін®.

У березні 2005 року в Бостоні компанія Ipsen відкрила науковий центр з досліджень в галузі біологічних процесів (Bio Process Sciences Research Center), що доповнило вже існуючий науково-дослідний центр.

9.jpg

У 2007 році Ipsen вступає в альянс з Медичним центром Роттердамського університету Еразма (Erasmus university Medical centre Rotterdam) в Голландії для розробки продуктів у галузі ендокринології, діабету і метаболізму. У тому ж році було отримано дозвіл на просування Somatuline® Depot в США для лікування акромегалії. Цей препарат став першим, схваленим FDA продуктом, з розроблених компанією Ipsen.

Початок застосування препарату Інкрелекс (Increlex®) для лікування важких форм первинного дефіциту інсулін-подібного фактору росту відбулося завдяки підтримці Європейського Агентства з оцінки лікарських препаратів (European Medicines Agency).

24 грудня 2007 акції Ipsen увійшли у індекс SBF120 (SBF-120 Index) у Франції. SBF-120 Index - це індекс, що відображає рівень капіталізації 120-ти найбільш капіталізованих і найбільш ліквідних акцій в продажу на Паризькій фондовій біржі (Paris Bourse).

2008. Ipsen і Солк Інститут (SalkInstitute) підписали меморандум про формування програми Ipsen – Life Science Programme в Інституті Солк, призначеної для розвитку знань у галузі проліферативних і дегенеративних хвороб.

Згодом Компанія Ipsen отримала дозвіл на просування в Європейському Союзі препарату Adenuric®, який представляє собою перший певний прорив за останні 40 років в лікуванні подагри.

Компанія Ipsen зробила ще один крок, щоб зміцнити позиції на ринку США, здійснивши декілька великих поглинань: Tercica Inc. - в ендокринології, Vernalis plc., прав на просування препарату Apokyn® в неврології в США і всіх активних субстанцій для виробництва OBI-1 (Octagen) в гематології. Всі вище згадані активні дії - це частина стратегії Ipsen з встановлення прямої присутності в Північній Америці, і, таким чином, розширенню міжнародної присутності Групи Ipsen, її глобального просування спеціалізованих продуктів та перспектив зростання.

10.jpg

Компанія уклала ряд партнерських угод для розвитку науково-дослідної діяльності та розширення лінійки препаратів. Серед компаній-партнерів значаться: Asterion, Auxilium, Bayer, CEA, Debiopharm, Galderma, Genentech, GTx Inc., Health Protection Agency (HPA), Indena, Inserm, Massachusetts General Hospital, Medicis, Merck Sharp&Dohme, Novartis, Octagen and Emory University, Radius, Roche, Schwabe, Spirogen, Teijin, Tercica, Tulane University, та інші.

Виробничі підприємства Ipsen розташовуються у Франції, Великобританії, Ірландії, Швейцарії, Китаї та США; плантації, а також виробничі площі для обсушки листя - у Франції, Китаї та США. Ipsen − це міжнародна група фармацевтичних компаній, що об'єднує близько 4500 співробітників. Компанія представляє на ринку більше ніж 20 лікарських препаратів у 115 країнах світу. Основою успіху компанії можна назвати наукові розробки. У цих цілях щорічно виділяється до 20% обігових коштів компанії. У наукових лабораторіях компанії працюють більше 500 вчених провідних університетів і клінік Європи та Америки, в тому числі і лауреати Нобелівської премії.

Ipsen прагне значно поліпшити турботу про пацієнтів та якість їх життя шляхом впровадження в медицину інноваційних ідей, які дозволяють ефективно вирішувати терапевтичні завдання і відповідають всім потребам пацієнтів.

контакти

ФОРМА ЗВОРОТНЬОГО ЗВ'ЯЗКУ
зворотній ЗВ'ЯЗОК